06 Şubat 2020, 20:25
murat
Yönetici

Yalnız taş duvar olmaz ile ilgili kompozisyon örneği


Birlik Güç Demektir
İnsanların tek başlarına yapabileceği şeyler sınırlıdır. Nasıl ki bir tek taş parçası ile duvar örülemez ise; duvar örmek için bir çok taşa ihtiyaç var ise insanların da birlik ve beraberlik içinde olduğu zaman yapabileceği şeyler çoktur.
Dernekler, sendikalar insanların tek başlarına yapamayacağı şeylerin birlikte güçlenerek yapılması için kurulmuşlardır. Aile anne baba ve çocuklardan oluşmaktadır. Kardeş sayısı çok olan ailelerde kardeşlik dayanışması, aile bağları ve ailenin temellerinin sağlam olması kaçınılmazdır.Her türlü zor günler zor zamanlar için kalabalık ailelerin dayanışmaları, ayakta durmaları daha sağlam olmaktadır. Fakat tek çocuklu ailelerde , o tek çocuğun her şeye yetişmesi beklenemez.Bu nedenle yalnız taş duvar olmaz demiş atalarımız.
İnsanların birlik ve beraberlik gibi kavramları ailede başlamaktadır.Aile içindeki bireylerin birbirlerini korumaları, yardımlaşması, anne ve babalarına sahip çıkması beklenen bir durumdur. Fakat bu kalabalık ailelerde daha yaygın ve sağlıklı şekilde olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 15 Temmuz şehitleri ile ilgili kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.