06 Şubat 2020, 20:24
murat
Yönetici

Teknolojinin yararları ve zararları ile ilgili kompozisyon


Teknolojin Getirdikleri ve Götürdükleri

Günümüzde her alanda teknolojik ürünler kullanmaktayız. Bu teknolojik ürünlerin yararları olduğu gibi zararları da bulunmaktadır.
Teknolojik ürünleri gelişmesi ulaşımdan sağlığa, eğitimden haberleşmeye bir çok alanda katkısı bulunmaktadır. İnsanlar bir yerden bir yere hızlı tren ve uçaklar sayesinde daha kısa sürede ulaşmaktadır. Uydu ve İnternet sayesinde istediğimiz bilgileri daha çabuk elde etmekteyiz.
Eğitimde akıllı tahta ve projeksiyon cihazı gibi cihazlar sayesinde dersler daha kolay anlaşılmaktadır. Evlerimizde kullandığımız bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, elektrik süpürgesi gibi bir çok cihaz sayesinde işlerimiz daha kolay ve çabuk yapmaktayız.
Ancak teknoloji geliştikçe bazı zararları da beraberinde getirmektedir. Teknolojinin gelişmesi silahlanmayı da üst seviyeye taşımaktadır. Bu da ülkeler arasındaki savaşlarda ölen insan sayısının daha fazla olmasını sağlamaktadır.
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sanayinin gelişmesi havanın, suyun ve toprağın kirlenmesi ile çevre kirliliğini de arttırmaktadır.
Televizyonun İnternet’in ve akıllı telefonların artması, insanlar arasındaki sosyal yaşamı ve aile içindeki fertlerin birbirleri ile olan iletişimi zayıflatarak koparmaktadır. Ayrıca cep telefonu ve bilgisayar gibi teknolojik aletlerin yaymış olduğu elektromanyetik dalgalar ve radyasyon insan sağlığını olumsuz etkilemektedir.
Teknoloji hayatımızın vazgeçilmezi olarak hayatımızı bir çok açıdan kolaylaştırmaktadır. Bu cihazları ölçülü ve iyi nedenlerle kullanarak en aza indirmeliyiz.

Bir önceki yazımız olan 15 Temmuz şehitleri ile ilgili kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


18 Nisan 2022, 20:01

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

Güzel olmuş ben beğendim umarım arkadaşlarım da beğenir

26 Aralık 2022, 18:19

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

Gerçekten ödevlerime yardımcı oluyorsunuz teşekkürler

12 Aralık 2023, 22:50

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

Gerçekten ödevlerime yardımcı oluyorsunuz teşekkürler👍

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.