11 Ekim 2019, 14:21
Yuri
Yönetici

Teknolojinin Yararları İle İlgili Münazara Metni


TEKNOLOJİ YARARLIDIRteknolojinin faydaları

Teknolojinin gelişimi geçmişten günümüze hızla ilerlemektedir. Bu durum yaşamımızı oldukça kolaylaştırmakta ve eğitim, sağlık gibi alanlarda insanlara oldukça faydalı olmaktadır. Teknolojinin saymakla bitmeyen yararlarından her gün faydalanmaktayız.

Bilgisayardaki gelişmelerle birlikte çocuklar artık sadece eğlenmek için değil, öğrenmek için de oyun oynamaktadır. Pek çok akademisyen tarafından geliştirilen çeşitli zeka oyunları ile çocukların zihinsel becerilerini geliştirme imkanı ortaya çıkmıştır. Zeka oyunları sayesinde çocukların hafızasını geliştirmeleri ve dikkatlerini güçlendirmeleri mümkün hale gelmiştir.

En değerli hazine bilgidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgi kaynakları çeşitlenmiş ve bilgiye ulaşmak kolay hale gelmiştir. Önceden insanlar bir ödev, proje veya araştırma için gereken en basit bilgiyi bile edinirken türlü zorluklarla karşılaşmaktaydı. Ancak günümüzde oturduğumuz yerden bu bilgiyi kolayca edinebiliyoruz. Bu durum insanların genel kültür seviyesinin artmasını ve daha bilinçli bireyler yetişmesini sağlamaktadır.Teknoloji özellikle haberleşme alanında insanlara büyük kolaylıklar sağlamıştır. Mektup gibi haberleşme yöntemleri insanların haberleşmesinin uzun sürmesine ve hiçbir acil durumu paylaşamamaya neden oluyordu. Ancak günümüzde cep telefonları, e-mail veya mesajlaşma özellikleri insanların her türlü durumda anlık haberleşmelerini sağlamaktadır.

Teknolojinin yararları sağlık alanında da kendini göstermektedir. Özellikle tehlikeli işlerin robotlar sayesinde yapılması insanların korunmasını sağlamaktadır. Ayrıca tıp alanında geliştirilen ultrason, röntgen veya endoskop kamera gibi insanların hastalıklarını tespit eden araçlar kişilerin yaşamlarına sağlıklı devam etmesi açısında önemlidir.

Teknoloji her alanda kendini göstermiştir. Her gün yararlandığımız teknoloji yaşamımızı kolaylaştırmakta ve bize zaman kazandırmaktadır. Teknoloji sayesinde medeniyetler gelişmekte ve insanlar dünyada olup bitenden haberdar olmaktadır. Bu nedenle teknoloji yaşamımızda olmaya devam etmelidir.Bir önceki yazımız olan Uzay İle İlgili Hikaye Örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


16 Mayıs 2022, 16:14

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

Tam aradığım bir çalışma olmuş elinize sağlık.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.