07 Aralık 2019, 15:46
Yuri
Yönetici

Teknolojinin İnsan Yaşamına Etkileri İle İlgili Kompozisyon


TEKNOLOJİNİN İNSAN HAYATINA ETKİLERİ

Teknoloji alanında özellikle 21. yüzyılda büyük gelişmeler yaşanmıştır. Günümüzde neredeyse hayatımızın her alanında teknoloji kendini göstermektedir. Yaşamımızı hem olumlu hem de olumsuz olarak etkilemektedir.

Teknoloji hayatımıza pek çok yenilik getirmiştir. Bu yenilikleri getirirken bizden götürdüğü şeyler de vardır. Teknoloji sayesinde insanlar her yerde genel ağ aracılığıyla dünyadan haberdar olabilmektedir. Önceden araştırma yaparken saatler harcarken günümüzde birkaç dakikada aranılan bilgiye ulaşabilmektedir. Bu durum zamanda tasarruf sağlamakta, ancak insanların araştırmacı yönünü köreltmektedir. Teknoloji pek çok insanın yaşamına kolaylık ve rahatlık getirmektedir. Engelli insanların daha sağlıklı ve sosyal bir yaşam sürmesini sağlayan protezler, tekerlekli sandalyeler veya akıllı gözlükler bunlara örnek verilebilir. Bir yandan da teknolojik ürünlerin yaydığı radyasyon ve gazların insan sağlığını ve doğayı olumsuz etkilediğini de söylemek mümkündür.

Sonuç olarak teknoloji hem insan yaşamını hem kolaylaştırmakta hem de belli miktarda zarar vermektedir. Önemli olan teknolojiyi güzel işler için kullanmaktır. Doğru kullanıldığında teknoloji faydalı bir araçtır.Bir önceki yazımız olan Dürüstlük İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


03 Kasım 2023, 15:53

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

Elinize sağlık

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.