06 Şubat 2020, 20:22
murat
Yönetici

Milli Mücadele ve 15 Temmuz ile ilgili kompozisyon


Milli Mücadele Ruhu 15 Temmuz

Türk milleti olarak bizler atalarımızdan bu yana vatanımıza, bayrağımıza ve bağımsızlığımıza sahip çıkmış ve bu uğursa savaşmaktan kaçınmamışızdır.

Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Çanakkale Savaşında ve Kurtuluş Savaşında kahraman askerlerimiz, kadın, çocuk ve yaşlı demeden bütün zorluk ve imkansızlıklara rağmen birlik olmuşlardır. Milli mücadele söz konusu olduğunda bir bütün olarak kenetlenmişlerdir. Vatanı için, bayrağı için, bağımsız bir yaşam için seve seve bu topraklar için canını, kanını vermiş ve şehit olmuşlardır.

15 Temmuz gecesi, içeriden ve dışarıdan hain güçlerin bizlere müdahale ederek bizlerin bir nevi bağımsızlığımıza engel olarak, bizleri esaret altına almak istedikleri kara bir gecedir. Türk halkı bu kara gecede aynı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde sokaklara çıkarak, tankların ve silahların karşısında durarak bu vatan için canlarını feda etmekten çekinmemişlerdir.Türk halkı geçmişteki diğer savaşlarda olduğu gibi 15 Temmuzda da milli mücadelenin ne kadar önemli olduğunu, birlik ve beraberlik olduğunda hiçbir gücün karşılarında duramayacağını bir kez daha göstermiştir.

Bir önceki yazımız olan 15 Temmuz şehitleri ile ilgili kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.