20 Aralık 2019, 21:00
murat
Yönetici

15 Temmuz Demokrasi Zaferi İle İlgili Kısa Kompozisyon


Vatan Her Şeyden Önce Gelir

Türk Bayrağı

15 Temmuz 2016 darbe girişimi bu ülkeye yapılmış en büyük ihanettir. Kendi vergilerimiz ile maaş alan bir grup asker görünümlü teröristlerin ülkenin demokrasisine darbe vurmak istemesi halkın büyük gayreti ile başarısızlığa uğratılmıştır.
İnsanların en çok ağrına giden durum bu darbe girişimini yapan ve bunu yaparken silahsız olan halkı öldüren, gözünü kan bürümüş bu teröristlerin devletten maaş almalarıdır. Ülkemizi ve sınırlarımızı korumakla görevli olan bu hainlerin aslında asker değil terörist olmaları ülkemize yapılmış en büyük ihanet örneğidir. Fakat halkımızın demokrasiye olan inancı ve dirayeti bu darbe girişimini bertaraf etmiştir. O gece sokaklara dökülen milyonlarca insan ülkesine ve demokrasisine sahip çıkmış tanklara, savaş uçaklarına, helikopterlere, silahlara göğsünü siper ederek tam bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi vermiştir. Bu millet Kurtuluş Savaşından, Çanakkale Savaşından sonra yine bir destan yazmış ve vatan için şehitler vermiştir. Tüm dünya Türk milletinin bu gözü karalığını vatana olan sevgisini canlı olarak izlemişlerdir.
Şunu unutmamak gerekir ki! bu vatan için yüz binlerce şehit veren bu millet gerektiği zaman yine canını seve seve verecektir. Ne 15 Temmuz darbe girişimi, ne de başka bir ihanete asla göz yummayız. Bu vatan asla düşmanların elinde oyuncak olamaz, bağımsızlık ve özgürlüğümüzü hiç bir şey ile değişmeyiz. 15 Temmuzda şehit olanlar tarihimize adını altın harfler ile çoktan yazdırmışlardır.

Bir önceki yazımız olan Atatürk ile ilgili kompozisyon örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.