10 Şubat 2021, 07:32
Mehmet Akif
Yönetici

15 Temmuz Şehitleri İle İlgili Kompozisyon Örneği


Ülkemiz ve Şehitlerimiz
15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde darbe girişimi oldu. Bu darbe girişimini yapanlar, asker kılığına girmiş olan teröristlerdi. Milletimizin ödediği vergiler ile maaş alan ve en iyi imkanlara sahip olan bu insanlar güzel ülkemizin istikrarına ve geleceğine kast ettiler.
Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri bir çok darbelere maruz kaldı. Bu darbeler ülkemizin gelişmesini ve ilerlemesini engelledi. 2016 yılının 15 Temmuz akşamında ülkemizin seçilmiş cumhurbaşkanına ve hükumetine, milletin bizzat kendisine darbe yapılmak istendi. Fakat bu esnada darbeyi engellemek için halkımız sokaklara döküldü. Bir çok vatandaşımız şehit oldu. Şehitlerimiz bu ülke için canlarını ortaya koydular. Eğer onlar olmasaydı bugün her şey çok farklı olacak, şu anki şartlara sahip olamayacaktık.Ülkemiz için her zaman şehit veriyoruz. Şehitler tepesi her zaman dolu ve boş kalmayacak. Şehit olmak herkese nasip olmayan çok kutsal bir mertebedir. 15 temmuzda bu güzel ülke için şehit olan vatandaşlarımızın aynı Çanakkale savaşında şehit olanlardan farkı yoktur. Şehitlerimize şükran borçluyuz. Onlar olmasaydı ülkemiz işgal edilir, kaos çıkar, demokrasi kaybolurdu.
Şehitlerimizi sevgi saygıyla ve minnetle anıyoruz. Türk milleti demokrasisine canı pahasına sahip çıkmıştır. Vatan için canlarını veren şehitlerimiz rahat uyusunlar zira nöbete artık Türk milleti devam etmektedir.

Yazar

Murat Çolak

15.09.2016Bir önceki yazımız olan 15 Temmuz şehitlerine mektup örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.