26 Ocak 2020, 19:41
murat
Yönetici

15 Temmuz Demokrasi Zaferi İle İlgili Kompozisyon


15 Temmuz Demokrasi Zaferi İle İlgili Kompozisyon

Ülkemiz gelişmekte olan bir devlet olduğundan ve jeopolitik konumundan ötürü pek çok güç tarafından kontrol edilmek istenmektedir. Bunun sonucunda daha önceden çeşitli kontrol ele geçirme girişimleri gerçekleştirilmiş, halen de gerçekleştirilmektedir. Bunların başında darbeler gelmektedir.

Ülkemizde daha önceden de birtakım askeri darbeler gerçekleştirilmiş olmasına karşın 15 Temmuz darbesi çeşitli yönlerden diğerlerinden ayrılmaktadır. Bu darbenin en mühim özelliklerinin başında girişimin başarısız kalması gelmektedir. 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmeye çalışılan darbe demokrasiye yapılan bir hakaretten başka bir şey değildir. Bu darbeye ilk tepkiyi gösteren Türk milleti olmuştur. Tüm ülke milli duygularıyla bu kötü plana karşı koymayı bilmiştir. Bu demokrasi zaferini diğerlerinden ayıran da milletin demokrasiyi canını ortaya koyarak savunmasıdır. Bağımsızlığa olan tutkusunu bir kere daha büyük bir cesaretle sergileyen ulu Türk milleti için unutulmaz bir girişim ve sonucunda büyük bir zafer olmuştur.

Demokrasiye bağlılık savaşında pek çok şehit verilmiş ve zor zamanlar yaşanmıştır. Demokrasi ile ilgili pek çok farklı fikrin varlığına rağmen değişmeyen şey onun gerekliliğidir. Hepimizin dileği bir daha bu şekilde bir demokrasi sınavı vermemektir.

Bir önceki yazımız olan 15 Temmuz Demokrasi Zaferi İle İlgili Kısa Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.