30 Ocak 2020, 11:47
Bushra
Yönetici

Zaman İle İlgili Atasözleri


ZAMAN İLE İLGİLİ ATASÖZLERİ VE ANLAMLARI

 

Sakla samanı gelir zamanı: Bugün işimize yaramayacak bir şeyi atmak yerine onu bir köşeye kaldırmak gerekir. Çünkü neye ne zaman ihtiyacımız olacağını bilemeyiz. Yararsız görünen o şey bir gün gerektiğinde onu kullanabiliriz.

Vakit nakittir: Zaman devamlı ileriye doğru akar. Zamanı geriye döndürmek mümkün değildir. Bu nedenle zamanın kıymetini bilmek gerekir. Her anı güzel değerlendirmek, geçmişe gidilmeyeceğini bilmek gereklidir.Bugünün işini yarına bırakma: İnsanın her gün yapması gereken işleri, yerine getirmesi gereken sorumlulukları vardır. Her günün işi ayrıdır. Bugün yapmamız gerekenleri yarına bırakırsak yarın iki günün işini yapmak zorunda kalırız. Bunun bir sonu yoktur. İnsan her günü iyi değerlendirmelidir.

Erken kalkan yol alır: Yapmamız gereken bir işe ne kadar erken başlarsak o işi o kadar erken bitiririz. İşlerimizi ertelemek sadece o işin uzamasına sebep olur. Sorumluluklarımızı zamanında tamamlamak için her zaman çalışmaya erken başlamalıyız.

 Bir önceki yazımız olan Yalnız taş duvar olmaz atasözü açıklaması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


23 Ocak 2023, 17:51

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

Atasözlerinin sadece kendisini değil ayrıca anlamlarını da yazmanıza sevindim benim için anlamları da önemli teşekkürler

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.