27 Ekim 2019, 11:17
Yuri
Yönetici

Zorlukları Yenme İsteği ve İradesi Olan Bir İnsanın Yapabilecekleri


zorlukları yenmeGAYRET VE AZİM

Hayatta her zaman kolaylıklar olmaz, zorluklar da olur. Önemli olan zorlukların kendisi değil, bu zorluklarla mücadele etmeyi istememizdir. Unutmamak gerekir ki en tatlı başarılara büyük engelleri aştığımızda ulaşırız. Bu nedenle bir sorun karşısında ümitsizliğe düşmeden çalışmamız gerekir. Sabır ve gayretle çalışan kişi eninde sonunda hedefine ulaşır.

Sonbahar geldiğinde ağaçlar yapraklarını döker. Hiçbir ağaç bu yüzden yaşama küsmez. İlkbahar geldiğinde aynı ağaç yine yeşile bürünür. Ağacın azmi bize örnek olmalıdır. Kötü günü aşıp iyi güne ulaşmanın yolu ümit ve azimden ayrılmamaktır.

Dünya tarihi zorluklarla başa çıkan insanlarla doludur. Karanlıkla başa çıkmaya kararlı olan Edison ampulu icat etmiştir. İnsanların köpek ısırmaları yüzünden öldüğü bir dönemde bunu durdurmak isteyen Louis Pasteur (Lui Pastör) kuduz aşısını bulmuştur. İstanbul’u almaya istekli olan Fatih gemileri karadan yürütmeyi bile göze almıştır. Yurdu düşmana bırakmamaya kararlı Atatürk bu uğurda gece gündüz çalışmıştır. Binlerce gerçek örnek varken umutsuz olmak hiç kimseye yakışmaz. Biz de üzerimize düşeni yapmalı, azim ve sabır göstererek çalışmalı ve belirlediğimiz amaçlara ulaşmalıyız.Bir önceki yazımız olan Uzay İle İlgili Hikaye Örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.