07 Şubat 2020, 13:44
Mehmet Akif
Yönetici

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu kompozisyon örneği


Cumhuriyete sahip çıkmak

Türk milletinin en değerli ve önemli günlerinden olan 29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümüdür. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk ve arkadaşlarının yoğun çabası ve çalışmaları ile kurulmuş olup,milletin kendini yönetmesine imkan sağlamıştır.

Mustafa Kemal Atatürk “Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak olan sizlersiniz” özdeyişinde bizlere ne kadar çok iş düştüğünü belirtmektedir.Çok zor şartlarda elde edilen başarıların ve kurulan Cumhuriyete sahip çıkmak ve onu yüceltmek bizlerin, gençlerin görevidir.Mustafa Kemal’in izinden gitmek, onun ilkeleri ve devrimlerine sahip çıkmak, Cumhuriyeti yaşatmaktır.Bunların yanında muasır medeniyetler seviyesine çıkmak,ülke ve millet için çok çalışmak, yine Cumhuriyetimize sahip çıkmak demektir.

Her sene 29 Ekim günü geldiği zaman ülkemizde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde bayramımız kutlanmakta değişik etkinlikler düzenlenmektedir.Bayram kutlu olsun.Cumhuriyetin kazanımlarının yok olmasına müsaade etmeden,huzur,barış ve güven içinde yaşamak,ülke ve milletin refahına katkı yapacak çalışmalar yapmak hepimizin üzerinde asli bir görevdir.Yaşasın Cumhuriyet,yaşasın Türk devleti.

Bir önceki yazımız olan 15 Temmuz şehitleri ile ilgili kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.