Cevap Yaz
02 Ağustos 2021, 13:26
Bushra
Yönetici

4. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Ders Kitabı 39-40-41. Sayfa Cevapları2021-2022 Eğitim Yılı 4. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Ders Kitabı Sayfa 39, 40, 41 1. TEMA OKUMA KÜLTÜRÜ “Tema Değerlendirme Çalışmaları” Etkinlik Cevapları

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 39. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

TEMA DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI

…………………………..
“Okumak tutkulu bir eylemdir. Bir öyküyü yalnızca kafanızla değil, aynı zamanda tüm bedeninizle, hislerinizle ve ruhunuzla okursanız, tıpkı dans ederken ya da müzik dinlerken olduğu gibi, işte o zaman okuduğunuz öykü sizinle bağ kurar. Söz sanatı, okuyucuyu kelimelerle anlatabileceğimizden öteye götürebilir. Keşke bir öykü okuduğumuzda bir mesaj aramak yerine, ”İşte yeni bir dünyaya açılan kapı: Orada ne bulacağım? diye düşünsek.” (…) Yazma becerisini geliştirmek isteyen birinin masasında sözlükler olmalı. Sözcükleri etkin kullanmak yazıyı zenginleştirir. Ayrıca aynı anlama gelen birden fazla sözcük olabilir. Sözlük kullanarak bu sözcükler arasındaki küçük farklar öğrenilebilir ve yazıda anlamı tam verecek en uygun sözcük seçilebilir. Gitmek kelimesini başka nasıl ifade edebilirsiniz? Uzaklaşmak, ayrılmak… Başka?
Tuğba CANTEMA DEĞERLENDİRME TEMA DEĞERLENDİRME

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 40. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

TEMA DEĞERLENDİRME

TEMA DEĞERLENDİRME
TEMA DEĞERLENDİRME

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 41. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

TEMA DEĞERLENDİRME

TEMA DEĞERLENDİRME

TEMA DEĞERLENDİRMEBir önceki yazımız olan 4. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Ders Kitabı 26-27-28-29-30-31-32. Sayfa Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.