25 Eylül 2019, 17:02
Yuri
Yönetici

Atatürk ve Cumhuriyet Konulu Kompozisyon


ATATÜRK VE CUMHURİYET

Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur. O, Cumhuriyet’i kurarak halkın kendi kararlarını almasını sağlamıştır. Onun bu devrimi ile ülkemiz büyük ilerlemeler katetmiştir.

Vatan toprağı yıkılma tehlikesindeyken Mustafa Kemal kurtuluş planları yaptı. Onun vatan ve millet sevgisi sayesinde yurdumuz düşmanlardan arındı. Halkın sorunlarına kulak verdi ve çözüm aradı. Yenilikçi fikirleri ile pek çok inkılap yaparak ülkemizi ileriye taşıdı. Bu yenilikler içinde bize en büyük armağanı kurduğu Cumhuriyet’tir. Kendisi de “Benim en büyük eserim Türkiye Cumhuriyeti’dir.” demiştir. Halkın kendini yönetmesi olan Cumhuriyet ile demokratik bir devlet anlayışına kavuştuk. Atatürk’ün her adımı çok değerlidir, ancak kurduğu Cumhuriyet her zaman başka bir öneme sahip olacaktır.

Atatürk’ün çabaları ile ulusal bağımsızlığımızı elde etmenin mutluluğu içindeyiz. Onun bu armağanına sahip çıkmak hepimizin başlıca görevi olmalıdır. Bize fikir özgürlüğü kazandıran Ata’mıza sonsuz teşekkürler.Bir önceki yazımız olan Dürüstlük İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


04 Kasım 2023, 22:19

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

Çok beğendim burada yazılanların bir çoğu güzel olmuş.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.