26 Kasım 2019, 12:17
Yuri
Yönetici

Türk Kızılayının Sosyal Hayattaki Yeri ve Önemi


kızılay

Türk Kızılayı, ülkemizdeki en önemli yardımlaşma ve dayanışma kuruluşudur. Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak için farklı alanlarda yürüttüğü çalışmalarla insanlar için güvenilir bir örnek teşkil etmektedirler.

Yoksul insanlara barınma ve beslenme yardımı ulaştırmak, kan bağışlarını kabul edip ihtiyaç duyanlara iletmek, afet durumunda insanlara destek sağlamak çalışmalarından bazılarıdır. Aynı zamanda göç ve mülteci hizmetleri ile eğitim ve sağlık hizmetleri de vermektedir. Verdiği ilk yardım eğitimleri sayesinde pek çok insan ilk yardım konusunda bilinçlenmiştir.

Kızılay, yıllardır yürüttüğü faydalı çalışmalar ile hem toplumun yaşamında kolaylıklar oluşturmuş hem de insanların yüksek güvenini kazanmıştır. Bu kuruluş aracılığıyla insanlar birbirlerine yardım etme fırsatı bulabilmişlerdir. İhtiyaç sahibi her insan için güvenilir bir çatı olmuştur. Kızılay, ülkemizin dayanışma sembolüdür.Bir önceki yazımız olan Uzay İle İlgili Hikaye Örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.