14 Kasım 2022, 18:46
Donatello
Yönetici

24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon


24 Kasım Öğretmenler Günü Hakkında Kompozisyon Örneği

24 Kasım Öğretmenler Günü Kompozisyon

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Öğretmen, bireylere eğitim ve öğretim sunan kişidir. Dolayısıyla bir toplumun eğitim hedeflerini gerçekleştirmesinde en önemli görevlerden birine sahiptir. Bu görev büyük bir özveri ve fedakarlık istemektedir.

Hayatımız boyunca eğitim görürüz. Bu eğitim evde ailemiz ile başlar. Daha sonra okulda devam eder. Öğretmen bizlere okuma-yazma ile başlayan ve sonu olmayan bilgiler sunar. Öğretmenlerimiz bize sadece bilimsel değil, aynı zamanda düşünsel rehberlikte bulunur. Bize erdemli olmayı, çalışkanlığın önemini, doğa sevgisini öğretirler. Yaşamımızın önemli bir bölümünün geçtiği okullarda danışacağımız, örnek alacağımız kişiler onlardır. Dolayısıyla büyük sorumluluk isteyen bir meslektir. Ancak bununla sınır değildir. Öğretmen olmak sürekli öğrenmek ve öğretmeyi bilmektir.

Öğretmenlik gibi fedakarlık isteyen bir mesleğin kıymetini anlamak için 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bugün kendi öğretmenlerimize sevgi ve saygımızı göstermek için anlamlı bir gündür. Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları

24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon konusu ile ilgili fikir, düşünce ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz. Dilerseniz sosyal medyada paylaşım yapıp bize katkı verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cumhuriyetin Önemi İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.