26 Ocak 2021, 18:54
Mehmet Akif
Yönetici

24 Kasım Öğretmenler Günü Kompozisyon


Kutsal Meslek Sahibi Öğretmenler

Hayatımıza şekil veren bazı kişiler vardır. Bunlar arasında en önemli olanları aile bireyleri; anne, baba, ve aile büyüklerimizdir. Bunun yanında ise gizli kahramanlar olan öğretmenlerimiz çok önemlidir.
Öğretmenlerimiz bizlere her şeyin en iyisini ve en doğrusunu öğretmek için çabalar ve çalışırlar.Onlar sadece bir mesleği icra etmekle kalmaz aynı zamanda kutsal bir görevi de yerine getirirler.Bunun adı ise öğretmektir. Evet öğretmenlerimiz bize bilmediklerimizi öğreterek aynı zamanda hayata bizleri hazırlarlar. Öyle bir hal alır ki durum; öğretmenlerimizi kendi aile bireyleri ile aynı kefeye koymaya başlarız. Bunun nedeni ise onların da bizler için bir mücadele vermesi, ve aynı annemiz babamız gibi bizi gözetip kollamaları, ve bizlerin vatana millete ailemize yararlı bireyler haline getirme çabalarıdır. Onların hakkını ödemek için bizim de üstümüze düşen görevleri yerine getirmemiz gerekir.
Hepimiz okuyup belli bir meslek sahibi oluyorsak bunda öğretmenlerimizin çabası çok fazladır. Bizlerin yollarını aydınlatan bizi başarılı birer birey yapan öğretmenlerimizi saygıyla anmak ve onların çizdiği yoldan gitmek en çok öğretmenlerimizi mutlu edecektir.

Bir önceki yazımız olan Kitapsız yaşamak; kör, sağır ve dilsiz yaşamaktır sözünün açıklaması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.