21 Ocak 2020, 19:48
Bushra
Yönetici

Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon


24 Kasım Öğretmenler Günü Hakkında Yazı, Öğretmenler Günü Hakkında Kısa Kompozisyon, Öğretmen İle İlgili Kompozisyon, Öğretmenler Günü Konulu Kısa Yazı

 

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Öğretmenlerimiz bizim için ailemizden sonraki en önemli eğitmenlerdir. Hayatımızda edindiğimiz pek çok bilgiyi onlar sayesinde öğreniriz. Öğretmenlerimizin emeklerinin karşılığında teşekkür etmek için 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanır.24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Bu günü her sene 24 Kasım’da Öğretmenler Günü olarak kutlamaktayız. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, üzerimizde emeği olan tüm öğretmenlerimizi düşünürüz. Öğretmenlerimiz bizlere yeni bilgiler öğretmek, güzel davranışlar kazandırmak için çaba harcar ve bizleri meslek sahibi bireyler olma yolunda desteklerler. Bunu yaparken de çok önemli sorumluluklar alır, büyük fedakarlıklar yaparlar. Bütün bir sene boyunca hayatımıza yön verecek bilgiler öğretirler. Bizler de senenin bir gününde onları mutlu etmek adına onlara güzel sözler söyler, çiçek veririz. Bir şekilde onlara teşekkür etmeye çalışırız. 24 Kasım öğretmenlerimize teşekkür etmek için en iyi gündür.

Bizleri en iyi biçimde yetiştirmeye çalışan öğretmenlerimizi mutlu etmek, onlara minnetimizi bildirmek için kutladığımız 24 Kasım günü tüm öğretmenlerin günüdür. Bu özel günde onlara teşekkür etmeyi unutmamak gerekir. Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Bir önceki yazımız olan Kitapsız yaşamak; kör, sağır ve dilsiz yaşamaktır sözünün açıklaması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.