28 Eylül 2023, 16:45
Mehmet Akif
Yönetici

4. Sınıf İnsan Hakları 26-27. Sayfa Cevapları Hecce Yayınları


2. Ünite Hak, Özgürlük ve Sorumluluk: İnsan Olmanın Gerekliliği Cevapları

4. Sınıf İnsan Hakları, Yurttaşlık Ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 26-27 Cevapları Hecce Yayıncılık


4. Sınıf İnsan Hakları, Yurttaşlık Ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 26 Cevapları Hecce Yayınları

Hazırlanalım

16 yaşında iken iklim değişikliği konusunda farkındalık oluşturmak için dünya liderlerine çağrı yapan Greta Thunberg (Girita Tünberk), sizce sorumluluk sahibi midir? Greta neden böyle bir mücadeleye girme gerekliliği hissetmiş olabilir? Düşüncelerinizi söyleyiniz.

Cevap: Çünkü iklim değişikliği konusu tüm dünyayı ilgilendiren bir konudur. Dünyanın geleceğini karartmamak için sorumluluk almış ve dünya liderlerine seslenmiştir.Sosyal Sorumluluk

4. sınıf öğrencileri Ozan ve Ela, öğle yemeklerini okulun yemekhanesinde yemektedir. Yemekhaneden çıkarken gördükleri çöp kutusuna atılmış olan yemekler onların dikkatini çekmiştir. Ela, bu yemeklerin barınak veya sokaklardaki hayvanlara ulaştırılabileceğini düşünmüştür. Ozan’a bu konuyu öğretmenleri ile paylaşmaları gerektiğini söylemiştir. Ozan da bu fikre katılmıştır. Öğretmenlerini konu hakkında bilgilendiren Ozan ve Ela’ya öğretmenleri bu soruna bir sosyal sorumluluk projesiyle çözüm bulabileceklerini söylemiştir. Okul müdürü ve öğretmenlerinden destek alan Ozanla Ela bu konuda arkadaşlarını da bilgilendirmiştir. Öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla barınakları ziyaret etmişler ve barınak çalışanlarının olumlu yaklaşımları üzerine çok mutlu olmuşlardır.

Aşağıdaki soruların yanıtlarını metinden hareketle defterinize yazınız.1. Sosyal sorumluluk projeleri ile topluma karşı hangi sorumluluklarımızı yerine getiririz?

Cevap: Halkı bilinçlendirmek ve duyarlı olmaya çağırmak sorumluluğunu yerine getirmiştir.

2. Ozan ve Ela’nın karşılaştıkları sorunu yaşasaydınız, siz nasıl sorumluluklar alırdınız?

Cevap: Ben de belediyeye müracaat eder ve neler yapabiliriz diye fikir alış verişinde bulunurduk.3. Ozan ve Ela, neden böyle bir sorumluluk hissetmiş olabilir? İnsan olmanın gerekleri ile bu olay arasında nasıl bir ilişki vardır?

Cevap: İnsanlar duyarlı olmalıdır. Bu nedenle insan olmak bazı konularda sorumluluk lamayı gerektirir. Ozan ve Ela bu durumda insani bir tavır sergilemişlerdir.


4. Sınıf İnsan Hakları, Yurttaşlık Ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 27 Cevapları Hecce Yayınları

Etkinlik Zamanı

Bu etkinlik ile ev ve okuldaki sorumluluklarımızı karşılaştıracağız. Tabloyu doldurduktan sonra defterinize bu sorumlulukları yerine getirmenin günlük hayatınızı nasıl etkilediğini yazınız.Cevap:

4. sınıf insan hakları ve demokrasi ders kitabı sayfa 27 cevapları hecce yayınları

Bu sorumlulukları yerine getirmek hayatımızı düzene sokar ve daha mutlu oluruz.

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf İnsan Hakları 24-25. Sayfa Cevapları Hecce Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
29 Ekim 2023, 22:26

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3716

Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim sizin sayenizde ödevimi yapabildim💜👍

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.