28 Eylül 2023, 16:33
Mehmet Akif
Yönetici

4. Sınıf İnsan Hakları 24-25. Sayfa Cevapları Hecce Yayınları


2. Ünite Hak, Özgürlük ve Sorumluluk: Hak, Özgürlük ve Sorumluluk İlişkisi Cevapları

4. Sınıf İnsan Hakları, Yurttaşlık Ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 24-25 Cevapları Hecce Yayıncılık


4. Sınıf İnsan Hakları, Yurttaşlık Ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 24 Cevapları Hecce Yayınları

1. Özgürlük sizce nedir? Söyleyiniz.

Cevap: Bence özgürlük başkalarını rahatsız etmeden istediğin fikri söylemek, eğitim almak, sağlıktan faydalanmak, serbestçe dolaşmaktır.

2. Özgürlüğüne kavuşan bir kuş nasıl davranır? Düşüncelerinizi paylaşınız.Cevap: Önce hızlıca uçar, sonra rahat rahat uçmanın tadına varır.

Aşağıdaki görseli inceleyiniz. Düşüncelerimizi ifade etmenin farklı yolları nelerdir? Düşüncelerimizi ifade etmek bize ne gibi sorumluluklar yükler? Düşüncelerinizi söyleyiniz.

4. sınıf insan hakları ve demokrasi ders kitabı sayfa 24 cevapları hecce yayınlarıCevap: Sosyal medyada, arkadaş ortamında, devlet kuruluşlarından hizmet alırken düşüncelerimizi ifade edebiliriz. Düşüncelerimizi söylemek bizlere sorumluluk da yükler. Daha duyarlı bireyler olup başkalarının hislerini de dile getirebiliriz.


4. Sınıf İnsan Hakları, Yurttaşlık Ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 25 Cevapları Hecce Yayınları

Aşağıdaki soruların yanıtlarını metinden hareketle defterinize yazınız.

1. Ömer, kendisini ilgilendiren hangi konuda düşüncesini söylemiştir?

Cevap: Sağlık konusunda düşüncelerini söylemiştir.2. Ömer, diş doktoruna gitmeyi seçmeseydi ne gibi sorunlarla karşılaşabilirdi?

Cevap: Dişi daha fazla kötüleşebilir, yemek yiyemez ve sürekli ağrı çekerdi.

3. Kendi sağlığımızı ilgilendiren konularda tek başımıza karar vermemiz uygun olur mu? Bu konuda neden uzmanlardan destek almak gerekir?

Cevap: Uygun olmaz. Çünkü her işin uzmanı olduğu gibi sağlığımız için de doktorlar ve uzmanlar vardır. Onlar bu konuda eğitim aldıkları için daha iyi bilirler.
Etkinlik Zamanı

Bu etkinlik ile düşüncelerimizi özgürce ifade edemediğimizde neler hissedeceğimizi göreceğiz. Düşüncelerinizin önemsenmediği, özgürce ifade edemediğiniz bir ortam düşünün. Bu ortamda neler hissederdiniz? Aşağıda verilen şapkayı taktığınızı hayal ederek duygularınızı ifade ediniz.

Cevap:

Düşüncelerimi söyleyemediğim zaman kendimi hapis olmuş gibi hisseder çok bunalırdım. Kendimi değersiz ve önemsiz hissederdim. Halbuki düşüncelerim önemsenir ise, kendimi değerli ve iyi hissederdim.Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf İnsan Hakları 18-19-20-21. Sayfa Cevapları Hecce Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


26 Kasım 2023, 22:33

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3711

Çok çok güzel olmuş çok işime yaradı teşekkürler ❣️❤️💐😘

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.