Cevap Yaz
10 Ekim 2021, 17:43
Donatello
Yönetici

Dayanışma ve Dayanışmanın Toplumların İlerlemesindeki Önemi İle İlgili KompozisyonHAKLI DAYANIŞMA Dayanışmanın Toplum İlerlemesindeki Rolüİnsan sosyal bir canlıdır. Devamlı başka insanlarla iletişim ve yardımlaşma halindedir. Bu durum toplumsal yaşamda gelişme ve ilerleme açısından oldukça önemlidir.

Toplum içinde yaşayan her bireyin kendi görev ve sorumlulukları vardır. Bununla birlikte bireyler yardımlaşma ve dayanışma halindedir. Çünkü hiç kimse toplumsal ilerlemeyi sağlayacak şeyleri tek başına yapamaz. İlerleme sağlamanın en temel yolu birlik ve beraberliktir. İnsanlar dayanışma içinde kararlar alıp uyguladıkları zaman kısa zamanda çok iş yapar, problemleri çözüme ulaştırır. Böylece ilerlemenin önündeki engeller çabucak ortadan kalkar.

Tek başına altından kalkamadığımız her işin sonunda dayanışmanın önemini anlarız. Hepimiz bir bütünün parçasıyız ve bir arada güçlüyüz.

 Bir önceki yazımız olan “Kitapsız büyüyen çocuk susuz yetişen ağaca benzer.” Atasözü İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Forum DirilişYasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.