28 Aralık 2019, 19:25
Yuri
Yönetici

Yardımlaşma ve Paylaşmanın Önemi İle İlgili Kompozisyon


YARDIMLAŞMA VE PAYLAŞMA

Bir toplumun bireyleri arasında yardımlaşma ve paylaşmanın büyük önemi vardır. Bu kavramlar toplumun kalkınmasına ve ilerlemesine fayda sağlar.

Yardımlaşma ve paylaşma, toplumsal huzurun ve refahın sağlanmasında büyük bir öneme sahiptir. Yardımlaşma ile birlikte ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacı giderilir, mutsuz kimselerin sıkıntısı çözülür. “Yalnız taş duvar olmaz.” atasözünün öğütlediği gibi insanların tek başına yapamadığı işlerin yapılması sağlanır. İnsanlar arasında paylaşım arttıkça dayanışma ve güven artar. Böyle huzurlu bir toplumda her birey çalışmaktan ve üretmekten mutluluk duyar. Toplumsal gelişme ve kalkınma artar. Dayanışmanın olduğu yerde insanlar arasında sevgi ve saygı süreklilik gösterir. Toplumun ihtiyaç duyduğu tüm maddi ve manevi değerler yardımlaşma ile yerini bulur.

Yardımlaşma ve paylaşma aynı amacı taşıyan insanlar için vazgeçilmez iki unsurdur. Birlik ve beraberlik içinde ilerlemeyi hedefleyen toplumlar yardımlaşma ve dayanışmadan uzaklaşmamalıdır.Bir önceki yazımız olan Dürüstlük İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


12 Mayıs 2022, 20:47

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

Öncelikle çok güzel ve verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı.

12 Mayıs 2023, 17:31

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

bu yazı çok hoşuma gitti. ödevlerime faydalı oldu. çok teşekkürler.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.