09 Kasım 2019, 12:23
Yuri
Yönetici

Evrendeki Her Varlığı Sevmenin Önemi İle İlgili Kompozisyon


EVRENİ SEVMEK 

Evrendeki her varlık düzen içinde çalışmaya devam eder. Evrenin düzeni insan yaşamını güzel ve rahat bir hale getirir. Evrende yaşayan bizler de evrendeki her şeye sevgimizi vermeli ve bu düzene saygımızı göstermeliyiz.

Evrendeki en büyük varlıktan en küçüğüne kadar her şey bir düzenin parçasıdır. Galaksilerin içinde sistemler, sistemlerin içinde de gezegenler, uydular ve yıldızlar vardır. Evren sonsuzdur. Evrenin sonu olmadığı gibi sevmenin de bir sonu yoktur. Bu yüzden yaşadığımız gezegen olan Dünya’nın içindeki ve dışındaki tüm varlıklar sevgimizi hak eder. Böyle sonsuz bir evrende kendimize yer bulduğumuz halde kalbimizde sevgi taşımayı bilmiyorsak bu bizim için büyük kayıp olur. Çünkü insanın kalbi tüm evreni içine alabilecek kadar büyük bir sevgi kapasitesine sahiptir. Evrene, doğaya, canlılara saygı duymayı ve onları sevmeyi öğrendiğimiz zaman yaşamın değeri paha biçilemez olur.

Evren, anlaşılması güç ve mükemmel bir düzende çalışmaktadır. Evrendeki her şeyin bir amacı ve bir yolculuğu vardır. Tüm varlıkları sevmek, evrene edebileceğimiz en güzel teşekkürdür.Bir önceki yazımız olan Dürüstlük İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.