08 Şubat 2020, 21:47
Bushra
Yönetici

Teknoloji Yararlıdır Konulu Kompozisyon Örneği


TEKNOLOJİNİN FAYDALARI

Teknoloji günümüzde hızla gelişmekte ve insan yaşamında büyük bir yer edinmektedir. Hayatımızı kolaylaştıran bu kavram bizlere sandığımızdan daha fazla yardımcı olmaktadır.

Teknolojinin pek çok alanda etkisini görmek mümkündür. Mesela eskiden kullandığımız iletişim kaynaklarını düşünelim. Bu kaynaklarla haberleşmek bazen imkansız hale geliyordu. Günümüzde kullandığımız telefon, televizyon, internet gibi araçlarla ise anlık olarak dünya ile haberleşebiliyoruz. Hatta çoğu zaman birkaç metre ötemizde yaşanan olaylardan bile bu şekilde haberdar oluyoruz. İnternet bilginin en zengin kaynağıdır. Bilgi en değerli hazinedir. Bilgiye ulaşma yolunda internetten faydalanmak doğru bir seçim olur. Teknolojinin izini baktığımız her yerde görebiliriz. Eskiden kiler denilen odalarda saklanan yiyecekler yeterince sağlam durumda kalamazdı. Ancak günümüzde bu işi buzdolabı dediğimiz eşya yapabiliyor. Ailelerimiz, telefonumuz olduğu için arkadaşımızı ziyaret etmemize izin veriyor. Bu sayede istedikleri zaman bizden haber alabiliyorlar. Bu ve benzeri örneklerden daha çok verilebilir.

Teknoloji yaşamımızda bize zaman kazandıran önemli bir unsurdur. Günümüzde pek çok şeyi yapmak için kısa vaktimiz vardır ve teknoloji bize vaktimizi değerlendirmemizde yardımcı olur. Kısaca teknoloji Dünya’nın gelişiminde önemli rol oynamıştır.Bir önceki yazımız olan 15 Temmuz şehitleri ile ilgili kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.