24 Kasım 2022, 17:46
Donatello
Yönetici

Teknoloji Bağımlılığı İle İlgili Kompozisyon


Teknoloji Bağımlılığı İle İlgili Kompozisyon Örneği

Teknoloji ve sosyal medya bağımlılığı hakkındaki görüşlerimizi içeren kompozisyon metnimizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Teknoloji Bağımlılığı Hakkında Bilgilendirici Yazı

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI

Teknoloji bağımlılığı; teknolojinin ve internetin kontrolsüz biçimde kullanılmasıyla ortaya çıkan bir bağımlılık türüdür. Bu bağımlılık fazla akıllı telefon kullanımı, oyun oynama bozukluğu veya sosyal medya bağımlılığı şeklinde kendini gösterebilir. Bu durumun çocuklara ve gençlere oldukça zarar vermektedir.

Teknoloji bağımlılığı psikolojik ve fiziksel olarak kendini göstermektedir. Kişi; televizyona, bilgisayara veya akıllı telefona bağlı halde yaşar. Bunlardan uzak kaldığında kendini kötü hisseder. Bu tür bağımlılıklar en çok çocukları ve gençleri etkilemektedir. Sosyal medya bağımlılığı olan kişilerde gerçek yaşamdan uzaklaşma ve hayatı doğru algılayamama problemleri başlar. Bu kişilerde sık sık psikolojik rahatsızlıklar kendini gösterir. Hayattan beklentileri farklıdır ve beklentileri karşılanmadığında içine kapanır. Sürekli beyaz ekrana bakmak ise göz hastalıklarına ve iskelet ve kas sisteminin zayıflamasına neden olur. Bu da pek çok hastalığı beraberinde getirir. Kısacası teknoloji faydalı olsa da bağımlılığı çok zararlıdır.

Bu tür bağımlılıklardan kurtulmanın yolu çocukların ve gençlerin sosyal yaşamını desteklemektir. Çocukların yeteneklerini göstermelerini sağlamak ve spor faaliyetlerine katılmalarına zemin hazırlamak teknoloji bağımlılığını azaltacaktır. Teknolojiyi nasıl ve ne kadar bileceğini bilen her insanın teknolojiden zarar değil fayda göreceği bilinmelidir.Bir önceki yazımız olan 24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.