08 Şubat 2020, 22:05
Bushra
Yönetici

Teknoloji Zararlıdır Konulu Kompozisyon Örneği


TEKNOLOJİNİN ZARARLARI

Teknoloji son zamanlarda olması gerekenden daha hızlı bir biçimde ilerlemektedir. İnsanlar bu ilerleyişe zaman zaman ayak uyduramamaktadır. Haliyle teknolojiyi nasıl kullanacağını bilemez hale gelmişler ve yararından çok zarar görmeye başlamışlardır.

Teknolojinin zararları gün geçtikçe artmaktadır. Her yaştan insan bu konuda sorun yaşamaktadır. Yine de teknolojinin en büyük zararı çocuklara olmaktadır. Eskiden bir teknolojik araç kullanabilmek için belli bir olgunluğa erişmek gerekmekteydi. Ancak günümüzde çocuklar telefon, bilgisayar gibi araçlara çok çabuk ve diledikleri zaman erişebiliyor. Teknolojiyi nasıl kullanması gerektiğini bilmeyen çocuğun bu araçlardan faydalanması mümkün olmaz. Pek çok çocuk okuma-yazma öğrenmeden önce bilgisayar ve tablet kullanımına başlamaktadır. Bu araçları nasıl kullanması gerektiğini öğrenmeden çocukları bunlarla buluşturmak doğru bir davranış olmaz. Çünkü çocukluktan beri teknolojiye olan bağlılık zamanla bağımlılığa dönüşür. Gelecek nesiller teknoloji olmadan hiçbir şey yapamayan bireyler haline gelir.

Teknoloji modern dünyanın bir gerçeğidir. Artık kontrol edilemez ilerlemelere ulaşan bu kavram başta çocuklar olmak üzere her insana zarar vermektedir. Teknolojinin bizi kontrol etmesine izin vermemeli, onu kontrol etmeyi öğrenmeliyiz.Bir önceki yazımız olan 15 Temmuz şehitleri ile ilgili kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.