11 Eylül 2019, 18:41
Yuri
Yönetici

Türkçenin Toplumsal Birlik Oluşturmadaki Rolü Üzerine Kompozisyon


TOPLUMSAL BİRLİKTE TÜRKÇENİN YERİ

Toplumumuzun birlik ve beraberliğini sağlayan bazı ortak değerler vardır. Bunlar dil, tarih, bayrak, kültür ve ülkedir. Bu unsurların başında dil gelmektedir. Çünkü dil, tüm unsurların taşıyıcısıdır.

Toplumlar dil etrafında birleşir ve gelişir. Çünkü dil tüm gelişimin aktarılmasını sağlayan yegane unsurdur. Dil ile teknolojik ilerlemeler, kültürel değerler, sosyal meseleler nesilden nesile aktarılmaktadır. Dolayısıyla bu aktarımlar Türkçe konuşan toplumlar arasında bir birikim oluşmasını sağlar. Bu birikim de bu toplumdaki birlik ve beraberliğin artmasını sağlar. Çünkü toplum içindeki bireyler arasında ne kadar çok benzer amaç ve düşünce varsa birbirlerine o kadar bağlanırlar. Başka ülkelerde yaşayan ve Türkçe konuşan insanlara karşı duyduğumuz sevginin temelinde de bu birlik duygusu vardır.

Türkçe, aynı dili konuşan insanlar için benzer ortak değerler meydana getirir. Bu nedenle toplumsal birliği sağlamamıza büyük katkı sağlar. Bu birliğin devamı için Türkçemizi korumaya özen göstermeliyiz.Bir önceki yazımız olan Dürüstlük İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.