12 Aralık 2021, 22:09
Donatello
Yönetici

Elektrik Olmasaydı Yaşamın Nasıl Olacağını Anlatan Bilgilendirici Metin


Elektriğin olmadığı bir dünyada yaşasaydık nasıl bir hayatımız olurdu?

ELEKTRİKSİZ DÜNYA

Günümüzde elektrik yaşantımızı çok kolaylaştırmaktadır. Ancak elektrik her zaman hayatımızda değildi. 1800 yılında Alessandro Volta tarafından keşfedildi. Yani elektriğin olmaması zaman tünelinde geçmişe gitmek gibi olacaktır.

Elektrik olmasyadı insanların işlerini yapan büyük makineler olmazdı. O zaman insan gücüne dayalı işler ön planda olurdu ve bir işi yapmak için çok sayıda insan gerekirdi. Bilgiye ulaşmak, bilgiyi saklamak ve aktarmak daha zor olurdu. Bilgisayar gibi teknolojik cihazlar olmayacağı için sadece yazılı materyaller kullanılırdı. Kitapları araştırmak, sürekli el yazısı ile kitap yazmak ve bunları saklamak gerekirdi. Tüm bunlar herkes için zaman kaybına yok açardı. Ayrıca haberleşme de zor olurdu. Yeniden mektup ve telgraf yöntemleriyle haberleşme başlardı.

Tüm örneklerden anlaşılacağı gibi elektik olmasaydı toplumlar büyük bir boşluğa düşerdi. Her alanda gelişmişlik duraksar ve bir süre sonra geriye giderdi. Elektrik şu an yaşamımızın önemli bir parçasıdır.Bir önceki yazımız olan Bir Bilim İnsanının Başkarakter Olduğu Hikaye Edici Metin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.