24 Ocak 2021, 17:07
Mehmet Akif
Yönetici

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 67-68-69. Sayfa Cevapları Semih Ofset Yayınları


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 67-68-69 Cevapları Semih Ofset Yayınları

Kimlerden Yardım İstenir ? Cevapları


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 67. Sayfa Cevapları Semih Ofset Yayınları

Evde, okulda yardıma ihtiyacınız olunca kimlerden nasıl yardım istersiniz? Başınızdan geçen bir örnek olay ile anlatınız.

Cevap: Başımıza gelen olayın durumuna göre yardım isteriz. Örneğin yangın çıkarsa itfaiyeyi, hırsızlık gibi bir durum olursa polisi, deprem, sel gibi afetler olunca AFAT’ı, sağlık sorunları yaşanırsa 112 Acil ilk yardım ekibinden yardım isteriz.

Bir trafik kazasına tanık olan Ahmet Bey, 112 Acil Yardım Merkezi görevlisine hangi bilgileri veriyor? Açıklayınız.Cevap: Kendini tanıtıp kaza olduğunu ve kazanın nerede olduğu bilgilerini veriyor. Kazazedelerin durumu hakkında bilgi de veriyor.


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 68. Sayfa Cevapları Semih Ofset Yayınları

Aşağıdaki resimlerden yararlanarak tek numara (112) ile acil çağrı merkezlerine ulaşabilmenin faydalarını açıklayınız.

Cevap:Tüm acil yardım servislerinin tek bir numarada toplanması sayesinde; ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyon ve iş birliği sağlanmıştır. Verilen acil yardım hizmetinin kalitesi artarken müdahale süresi kısalmıştır. Acil çağrı merkezlerinin tek bir numarada toplanması, tüm acil çağrıların kayıt altına alınmasına elde edilen verilerle yapılacak çalışmaların planlanmasına ve düzenlenmesine katkı sağlamaktadır.


4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 69. Sayfa Cevapları Semih Ofset Yayınları

112 Acil Yardım Merkezinin gereksiz yere aranması veya yanlış bilgi verilmesi nelere sebep olabilir? Aşağıdaki resimden yararlanarak tartışınız.

Cevap: Gerçekten ambulansa ihtiyacı olanlara hizmet vermek gecikir, gereksiz yakıt tüketimi olur, sağlık personelinin morali bozulabilir ve bundan sonra gelene çağrıları gerçekçi bulmayabilirler.

1. Acil durumlarda yardım istemek için hangi numaralar aranmalıdır?Cevap:

112 Acil Yardım Merkezi
155 Polis İmdat
156 Jandarma
110 İtfaiye

2. 112 Acil Yardım Merkezi gereksiz yere aranarak meşgul edilirse nelere sebep olabilir? Açıklayınız.

Cevap: Çağrı merkezi boş yere meşgul edilir ve bu durum gerçekten hasta olanlara ulaşmayı geciktirir, çağrı merkezinde çalışan memurların morali bozulur, zaman kaybı yaşanır.Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 64-66. Sayfa Cevapları Semih Ofset Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


05 Aralık 2022, 20:49

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 3725

Acil numaraları aklımızda tutmak çok önemli bir konu eğer bilmiyorsak bazılarını yazmalı ve kapıya asmalıyız bence çok teşekkürler bilgiler için

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
DMCA.com Protection Status
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.