15 Kasım 2022, 10:10
Donatello
Yönetici

6. Sınıf Fen Bilimleri 192. Sayfa Cevapları MEB Yayınları


6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 192 Cevapları

Neler Öğrendik? Cevapları 


6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 192 Cevapları

NELER ÖĞRENDİK?

1) Nisa, dilini kağıt mendille iyice kuruladıktan sonra bir besin maddesinin tadını, besini dilinin ön uç kısmına sürttüğünde daha yoğun algılayabiliyor.
Buna göre Nisa’nın dilini sürttüğünde besin maddesinden aldığı tat ne olabilir? Açıklayınız.

Cevap: Nisa tatlı tadını almıştır. Çünkü dilin ön uç kısmında tatlıyı algılayan tat tomurcuklarının sayısı fazladır.

2) Ayşe kullandığı parfümün kokusunu bir süre sonra hissetmemeye başlar. Ancak arkadaşı parfümün çok güzel koktuğunu söyler.
Ayşe’nin parfüm kokusunu alamama sebebi nedir? Siz de farklı bir örnekle bu durumu açıklayınız.Cevap: Burundaki duyu hücreleri çabuk yorulur. Burna sürekli aynı koku gelirse hissedilen koku zamanla azalır veya koku hiç hissedilemez. Bu durum koku yorgunluğudur. Evde pişen bir yemeğin kokusunu dışarıdan geldiğimizde alırız. Ancak bir süre sonra evin içinde kokuyu alamaz oluruz.


Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları 192. Sayfa Cevapları ile ilgili fikir, düşünce ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz. Dilerseniz sosyal medyada paylaşım yapıp bize katkı verebilirsiniz.Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Fen Bilimleri 185-186-187-188-189-190. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


06 Ocak 2023, 18:32

Abone
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2770

Kısa cevaplar çok faydalı olmuş kitaba sığması önemli benim için emekleriniz için teşekkürler umarım tüm sayfaları cevaplarsınız.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Yasal Uyarı
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.